TREK PHOTO

Świat jest jak książka. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę.
Nigdy nie rezygnuj z marzeń. Gdzieś, kiedyś, wreszcie, jakoś wszystkie się spełnią.

Zobacz podział na pasma górskie
Do wieży widokowej w Bruśniku z Pławnej

Do wieży widokowej w Bruśniku z Pławnej

Opis trasy do wieży widokowej w Bruśniku z Pławnej i dalej do Ciężkowic, Pogórze Rożnowskie.

Pławna PKP - Pławna ( szlak żółty, zielony) - Wieża widokowa Bruśnik (bez szlaku) - Ciężkowice ( szlak niebieski) - 8,1km ~2,5h

Wycieczkę rozpoczynamy na stacji PKP Pławna. Tu rozpoczynają się szlaki żółty i zielony. Właśnie za tymi kolorami podążamy asfaltową drogą. Wkrótce przechodzimy nad rzeką Biała.
Rzeka Biała
 
Idziemy dalej cały czas prosto. Po kilkunastu minutach docieramy do skrzyżowania. Skręcamy w prawo za szlakiem zielonym. Szlak żółty prowadzi w lewo.Chwilę potem szlak zielony skręca w prawo, a my idziemy dalej prosto bez szlaku. Przechodzimy wśród zabudowań i po 1,5km schodzimy w prawo w polną dróżkę. Doprowadza nas ona w kilka minut do wieży widokowej w Bruśniku. Z wieży można podziwiać widoki na Pogórze Ciężkowickie oraz Rożnowskie, Beskid Niski i Sądecki. Obok wieży stoi też wiata turystyczna.
Widoki z wieży na pogórze
Widok w kierunku Beskidu Niskiego
Spod wieży ruszamy asfaltem za znakami niebieskimi w kierunku Ciężkowic. Przez większość trasy wędrujemy asfaltem, mijając gdzieniegdzie zabudowania.Po około 40 minutach szlak skręca w lewo w kierunku małego lasku. Najpierw idziemy kawałek łąką, a potem przez mały lasek.

Po kilkunastu minutach wychodzimy przy Dworze Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Wychodzimy na drogę asfaltową. Skręcamy najpierw w prawo potem w lewo, a potem znów w prawo.
Dwór I. Paderewskiego
 
 
 Po ponad 20 minutach przechodzimy nad rzeką Biała i docieramy do Ciężkowic. Możemy stąd kierować się w prawo do Rezerwatu Skamieniałe Miasto albo w lewo w kierunku stacji kolejowej Bogoniowice Ciężkowice. 

 
Jeśli chcesz docenić moją pracę nad stroną możesz skorzystać z poniższego linka.
Postaw mi kawę na buycoffee.to