Szlak rozpoczynamy w Stroniu Śląskim. Jest to pięknie położona miejscowość w Masywie Śnieżnika, blisko również do gór Bialskich.
Początek szlaku na przytanku PKS ul. Kościuszki, następnie przy Urzędzie Miejskim szlak skręca w ulicę Sportową. Szlak na początku prowadzi asfaltem, ale z każdym krokiem pojawiają się coraz ciekawsze widoki.Po minięciu tamy idziemy prosto w kierunku zalewu w Starej Morawie. Za zalewem skręcamy w prawo w boczną szutrową drogę, która doprowadza do zabytkowego Wapiennika "Łaskawy Kamień", przed Wapiennikiem skręcamy w prawo w wąską asfaltową drogę odchodzącą w kierunku nieczynnego kamieniołomu "Na Krzyżniku".
Boczna szutrowa droga
Kletno
Dalej szlak wiedzie trochę bardziej stromo, aż do skrzyżowania ze znakami czerwonymi z Czarnej Góry.
Od tego miejsca szeroka ścieżka, która pnie się nieznacznie w górę doprowadza nas do schroniska na Śnieżniku. Schronisko zostało zbudowane w 1871 roku.Przy schronisku stoi pokaźny drogowskaz turystyczny. Na szczyt Śnieżnika idziemy za znakami koloru zielonego. Początkowo szlak wiedzie między uszkodzonymi świerkami.Po około pół godziny dochodzimy do granicy z Czechami. Dalsza część szlaku prowadzi wzdłuż granicy. Szlak wychodzi ponad granicę lasu i pnie się ostro pod górę, aż do szczytu Śnieżnika (1425 m n.p.m.).Szczyt to bezleśna kopuła skąd roztacza się rozległa panorama Sudetów po Karkonosze i Masyw Wysokiego Jesenika. Przy dobrej widoczności można zobaczyć Śnieżkę, najwyższy szczyt Sudetów. Na szczycie rzuca się w oczy sterta kamieni, która jest pozostałością po kamiennej wieży widokowej. Śnieżnik należy do Korony Gór Polski jako najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika.Wypłaszczony wierzchołek Śnieżnika